Sığacık

Sığacık

Seferihisar Türkiye’nin ilk “Citta Slow”u yani sakin şehri. 3-4 sene önce ilk kez geldiğimizde Sığacık‘ın (Seferihisar’ın Sahil Kasabası) muazzam restore edilen sokaklarının fotojenikliği, pazar günleri burada kurulan üretici pazarı, az bilinen Teos antik kenti ile kalbimizi çalmıştı.

Bu sene (2019n yazı) Sığacık’ı tekrar ziyaret ettiğimizde ise biraz içimiz burkuk ayrıldık. Gelenlerin tekrar tekrar gelmesi, eve döndüklerinde de eşlerine dostlarına önermesi ile popülerleşmiş, dışarıdan gelenler yerel halkın ev ve işletmelerine yerleşmiş, pek o “sakinliği” kalmamış.

Bununla birlikte Alaçatı yolunda da gitmekten de çok uzak çünkü börekçi, nakışçı teyzeleri ile daha yerel bir damar benimsemiş. Kimisine göre bu çok iyi, kimisine göre kötü. Artık size ne ifade ediyorsa…

Nereden bakarsanız bakın, Sığacık’ın sokakları, Seferihisar’ın serinleten plajları bir günününüz ayırmaya değer. Seferihisar ve Sığacık’ın gezilecek yerlerini sizin için çıkardık, seçmesi kolay olsun diyeen keyif aldığımız yerleri ♡ ile işaretledik.